Schedule for 2016-17

All classes meet on Sundays in the Physics building of Stony Brook University. The calendar for the current semester can be found here.

NameGradesTeacherRoomTime
Spanish 24-6Sandy HarveyP134A10:10AM - 10:55AM
Russian 21-3Tatiana TcherevikP1229:15AM - 10:00AM
Enrichment_Russian for 3-5preK - KNadezhda ShavarinaP12511:10AM - 11:55AM
IT101A7-9Serge BadukHarriman10410:10AM - 10:55AM
Math 109-10 -
Math club 2B3-5Vibha ManeP1281:30PM - 2:15PM
Russian 0b K - 1Tatiana TcherevikP12211:10AM - 11:55AM
Chemistry 101A8-10Mark LukinHarriman10411:10AM - 11:55AM
French 1Ak-2Karim HamdiP1199:15AM - 10:00AM
Chemistry 101B7-9Mark LukinHarriman1041:05PM - 1:50PM
Earth Science A4 - 6Olga KosobokovaS1419:15AM - 10:00AM
Math B for 4-5yo_EnglpreK - KDiana ZeltserP11612:10PM - 12:55PM
Earth Science B4 - 6Olga KosobokovaS14112:15PM - 1:00PM
Math A for 4-5 yo_ EnglpreK - KDiana ZeltserP11611:10AM - 11:55AM
Math club11 - 3Elena YakubovskayaP1169:00AM - 10:00AM
Math club 2A3-5Vibha ManeP12812:15PM - 1:00PM
Math club 35-8Corina MataP1291:00PM - 1:45PM
Physics 1b7-8Andrei LitvintsevA14012:05PM - 12:50PM
Advanced English А15-7Kara PalumboP11911:15AM - 12:00PM
Math for 4-5yo_ RussianpreK - KDiana ZeltserP11610:10AM - 10:55AM
Adv. Math Problem Solving Club9 - 12Alexander KirillovP1311:00PM - 2:30PM
Art АAnya CartwrightP1279:15AM - 10:00AM
Art BAnya CartwrightP12710:10AM - 10:55AM
Art CAnya CartwrightP12711:15AM - 12:00PM
Chemistry 2018-10Mark LukinHarriman10412:05PM - 12:50PM
Math 0 (Russian)k-1Janna GabinoffP13010:10AM - 10:55AM
Math 0a (English)k-1Janna GabinoffP13012:10PM - 12:55PM
Russian 0aK - 1Nadezhda ShavarinaP12510:05AM - 10:50AM
Russian 11 - 3Tatiana TcherevikP12210:05AM - 10:50AM
Math 0b (English)k-1Janna GabinoffP13011:10AM - 11:55AM
Math 1a (English)1-2Inna SusP12310:10AM - 10:55AM
Art DAnya CartwrightP12712:15PM - 1:00PM
Advanced English А25-7Kara PalumboP11912:05PM - 12:50PM
Math 1b (English)1-2Inna SusP12311:15AM - 12:00PM
Russian 32-4Tatiana WeakleyP12910:10AM - 10:55AM
Math1c (English)1-2Inna SusP12312:10PM - 12:55PM
Math 1 (Russian)1-2Janna GabinoffP1309:15AM - 10:00AM
Russian 43-5Tatyana ZaliznyakP11211:10AM - 11:55AM
Math 2a2-3Inna SusP1239:00AM - 10:00AM
Advanced English B8-10Kara PalumboP1191:05PM - 1:50PM
Math 2b2-3Svetlana VostrovaP12410:10AM - 11:10AM
Math 2c2-3Svetlana VostrovaP12411:15AM - 12:15PM
math 2d2-3Dmitry ZaslavskyP11712:25PM - 1:25PM
Russian 54-6Tatiana WeakleyP12911:10AM - 11:55AM
Math 3a 3-4Dmitry ZaslavskyP1179:00AM - 10:00AM
Math 3b 3-4Dmitry ZaslavskyP11710:10AM - 11:10AM
Math 3c 3-4Dmitry ZaslavskyP11711:15AM - 12:15PM
Math 3d3-4Svetlana VostrovaP12412:25PM - 1:25PM
Math 4a4-5Andrei LitvintsevP1249:00AM - 10:00AM
Russian 65-7Tatiana WeakleyP1299:15AM - 10:00AM
Theater (Russian)K-3Nadezhda ShavarinaP12512:15PM - 1:00PM
Math 4b4-5Leon ShorHarriman11211:05AM - 12:05PM
Math 4c4-5Tatyana ZaliznyakP11210:05AM - 11:05AM
Russian 86-8Tatiana WeakleyP12912:05PM - 12:50PM
Math 4d 4-5Tatyana ZaliznyakP11212:10PM - 1:10PM
Math 5a 5-6Oksana Ivashkevych Harriman1159:30AM - 11:00AM
Spanish 1A1-3Sandy HarveyP134A9:15AM - 10:00AM
Math 5b5-6Vibha ManeP12810:10AM - 11:40AM
Math 5c5-6Aneta IordanovaP12212:05PM - 1:35PM
Math 5d5-6Oksana Ivashkevych Harriman11511:15AM - 12:45PM
Math 6a6-7Aneta IordanovaHarriman1119:30AM - 11:05AM
Math 6b6-7Andreea DragutHarriman11111:10AM - 12:45PM
Math 6c6-7Andrei AntonenkoHarriman10812:05PM - 1:35PM
Math 7а7-9Andrei AntonenkoHarriman10810:10AM - 11:40AM
Math 7b7-9Tatiana PortnayaHarriman11612:05PM - 1:40PM
Math 88-10Helmut StreyP13110:10AM - 11:45AM
Math 99-11Igor ZaliznyakA14111:10AM - 12:45PM
Spanish 34 - 6Sandy HarveyP134A11:15AM - 12:00PM
IT 101B7-10Serge BadukHarriman1049:15AM - 10:00AM
Physics 17-8Andrei LitvintsevA14011:10AM - 11:55AM
Physics 28-9Alexei TkachenkoHarriman1169:15AM - 10:00AM
Physics 39-10Sergei SuchalkinHarriman11210:10AM - 10:55AM
Physics 410-11Sergei SuchalkinHarriman11212:10PM - 12:55PM
Science A5-6Olga KosobokovaS14110:10AM - 10:55AM
Science B5-6Olga KosobokovaS14111:10AM - 11:55AM
Physics 0a6-7Alexei TkachenkoHarriman11610:10AM - 10:55AM
Physics 0b6-7Alexei TkachenkoHarriman11611:10AM - 11:55AM
French 1B4 - 6Marleine ChiofaloP12011:10AM - 11:55AM
French 2Marleine ChiofaloP1209:15AM - 10:00AM
French 3Karim HamdiP11910:10AM - 10:55AM
French Advanced AMarleine ChiofaloP12010:10AM - 10:55AM

(C) SchoolNova 2005-2016